Skupiny

Podle období

.

Skupiny věnující se období 30.leté války (1618 - 1648)

http://www.mortaigne.com/ Regiment Mortaigne sdružuje zájemce o aktivní poznávání historie, konkrétně období první poloviny 17tého století, kdy v Evropě zuřil konflikt později pojmenovaný souhrnně jako Třicetiletá válka.
http://www.corporal.cz/ Skupina zabývající se barokem, rokokem a husitstvím.
   
   
   

.

Skupiny věnující se období sedmiletky - Sedmileté války (1754–1763)

http://www.french-indian-war.livinghistory.cz/

Společné stránky několika českých vojensko-historických sdružení, jež spojuje zájem o americké kolonie v době Sedmileté války (1754–1763), na americkém kontinentu známé spíš pod názvem Francouzsko-indiánská válka.

Zde naleznete i info o Přátelích 18.století.

http://www.rogersrangers.livinghistory.cz/ Skupina Rogers´Rangers. Činnost tuzemské vojensko-historické jednotky zabývající se Rogers’ Rangers je zaměřena především na zvládnutí taktiky boje a průzkumu a způsob života v divočině i táboře při používání původní výzbroje a výstroje. Od roku 2002 jsme čestnou kompanií Jaeger’s Battalionu Rogers’ Rangers z Michiganu USA, který má šestnáct regionálních kompanií.
http://www.newhampshireregiment.cz/ New hampshire regiment - volné sdružení zájemců o Francouzskou a indiánskou válku.
http://www.french-milice.cz/ Volné sdružení se společným zájmem o francouzsko-kanadské jednotky  nepravidelné armády, snažící se o co nejvěrnější rekonstrukci dobového života osidlování Ameriky a to nejen v kontextu historie vojenské, ale i běžného každodenního života lidí  na  území dnešní Kanady a Spojených států.
http://www.french-indian-war.livinghistory.cz/french_marine.htm Jednotka Compagnies Franche de la Marine se snaží co nejvíce přiblížit tehdejšímu způsobu života mariňáků – vojenskému drillu a taktice i přežití v divočině za použití dobového oblečení a vybavení.
http://scottish.livinghistory.cz/ Skupina se zabývá válkou na území dnešní Kanady a Spojených států amerických. Jejichí snahou je dobově věrná rekonstrukce jednotky 77. horalského pěšího pluku, který tvořil významnou část britského expedičního sboru, jak na východním pobřeží severoamerického kontinentu, tak (v pozdější fázi konfliktu) v karibské oblasti.
http://irokezove.unas.cz/ Stránky o lesních indiánech z tohoto období.