int(2)

 • Mozartiana

  28.6.2017

  Čtvrtek 29. června 2017 ,na Letní scéně AMU, dvorana Lichtenštejnského paláce, Malostranské nám 13 od 21:00 hodin.

  Povanka-mozartiana

  .

 • Dny otevřených zahrad aneb Baroko žije v nás

  26.5.2017

  27. - 28. května 2017 / Zámek Žďár nad Sázavou

  Tradiční otevření soukromých zahrad paní Thamary Kinsky ve dnech 27.-28.5. letos v barokním hávu, pestrý a jedinečný doprovodný program pro celou rodinu, na prvním místě je příroda a kreativita, prodej lidových výrobků, hudební a divadelní představení, přednášky a soutěže.

  Pohledem člověka 21. století poznáte různé druhy barokního umění, které se nesmazatelně zapsaly do historie žďárského kláštera. Součástí průvodu je 6 krátkých představení s interaktivní diskusí. Po cestě zámkem se setkáte s malíři, divadelníky, hudebníky, tanečníky, zahradníky, architekty nebo šermíři.

  Tanec bude reprezentovat Andrea Miltnerová (GB/CZ) choreografka a performerka současného a barokního tance, patří mezi TOP 10 nových choreografů ve světě. Spolu s Lenkou Horalovou vám přiblíží téma ornamentu v tanci.

  Více zde: http://www.zamekzdar.cz/

  .

 • Na zámku se tancuje - na poli se bojuje

  25.5.2017

  Malé Svatoňovice 4. – 8. 7. 2017

  Tanec  a marš za císařovny Marie Terezie

  Tanečně zážitkový kurz v Malých Svatoňovicích bude zaměřen na společenské tance 18. století, které se tančily nejen v Rakouských a Českých zemích. Společně objevíme nové taneční formy a seznámíme se i se základy čtverylky, která je obsažena ve slavném tanci Les Victoires (Das Lied von Kolin) z roku 1760, který byl složen na oslavu slavného vítězství udatných rakouských (a také českých) vojáků nad Prušáky v bitvě u Kolína roku 1757. Mezi rozvernými společenskými tanci nebude chybět ani Pražský student z roku 1758 na nápěv písně Káča má.

  Kurz začne v úterý 4. 7. večer neformálním společným setkáním. Výuka tance začne ve středu 5. 7. v 9:30 a bude nadále probíhat celý den s přestávkami až do sobotního odpoledne. Závěr kurzu bude vrcholit nejméně jedním koncertním vystoupením. Taneční kurz stejně jako v předchozích letech v Úpici povede Vladimír Kočí.

  Více informací a přihlášky u Zuzany Budílkové - budilkova.zuzana@seznam.cz

  .

 • Letní seminář Starý tanec tady a teď

  24.5.2017

  Termín: 29. 7. až 5. 8. 2017.Místo: Jihočeský městys Sepekov. Lektoři: Nicolle Klinkeberg, Kateřina Klementová, Xen – Jan Drahokoupil, Jarmila Chaloupková.

  Průprava historického tanečníka se vším všudy a oživené tance z dávných časů! Obecná taneční příprava, třídy historického tance, rekonstrukce tanců z dobových pramenů, společné taneční i netaneční večery, spousta poučení i zábavy. Také v tomto roce se budeme věnovat rekonstrukci a poznávání tanečních pramenů, objevovat další historická období, dále rozvíjet své taneční schopnosti, sdílet zkušenosti, zkoušet nové věci a především si to (jako už tradičně) užijeme!

  • Italské tance 16. století - Nicolle Klinkeberg
  • Společenské tance 19. století - Kateřina Klementová
  • Tanec a vnímání - Xen – Jan Drahokoupil
  • Ranní zpívání - Jarmila Chaloupková

  Více informací naleznete na těchto odkazech:

  http://blog.rond.cz/rond-o-s/seminar/

  https://www.facebook.com/events/211906302609220/

  .

 • Workshop barokního tance s Robertem Le Nuz

  2.1.2017

  16. - 19. 2. 2017/ Praha, Contemporary - prostor pro tanec, Náměstí Míru 9

  Workshop bude zaměřen na rekonstrukci Sarabande d'Issé, divadelního párového tance (v originále pro muže a ženu), Pécour/Gaudrauem (1713).

  Jako párový tanec, který je doprovázen nádhernou barokní hudbou nabízí tanečníkům široké spektrum krokových variací, výrazových prostředků i port de bras. Tento tanec stylu „la belle danse“ velmi silně rozvíjí vztah k prostoru, včetně vnímání intimního prostoru mezi oběma partnery. 
  Mimořádnou pozornost budeme věnovat také našemu tělu a jeho anatomii. Část každého dne se proto zaměříme na funkční analýzu tance. Budeme objevovat podstatu koordinace pohybu při „plié“, budovat si podporu pro naši páteř, nebo experimentovat s pohyblivostí paže a ramenního pletence jako východiskem pro navození dialogu a vztahu v tanci. K tomuto uvědomování si těla, tak nezbytnému pro tanec, nám bude sloužit řada vizualizací a experimentů se somatikou.

  Předpokládaný harmonogram:
  1) 3h barokního tréninku (1,5h barokní rozcvička/ 1,5h práce na choreografii)
  2) 1,5h pauza na oběd
  3) 3h barokniho tréninku (1,5h studium funkční anatomie apod./ 1,5h práce na choreografii 

  Kurz je určen pro středně pokročilé tanečníky s dobrou znalostí krokového repertoáru "la belle danse". 

  Kurzovné : 3000,- Kč / osobu
  Registrace do: 30.1. 2017
  Závazná přihláška: 
  https://goo.gl/forms/fSqysCkG9wsCAo172
  Případné dotazy:
  jitkadofkova(zavináč)seznam.cz

  Více zde

  .

 • Workshop barokního tance s Andreou Miltnerovou

  4.11.2016

  Sobota a neděle 26. a 27. listopadu/ Studio Nuevo, Senovážné náměstí 6, Praha 1

  Pozvanka_workshop_11-2016

  Workshop je určen pro středně a více pokročilé tanečníky.

  Anotace semináře

  Prostřednictvím pečlivě strukturovaného tréninku budou účastníci objevovat principy barokního tance; zaměřením na ladění těla a otevírání vědomí k jeho pohybu v prostoru. Součástí semináře bude i práce na choreografii z tvorby Francoise Denieau. 

  Časový harmonogram

  Sobota od 10:00 do 16:30 hodin s pauzou na oběd./Neděle od 10:00 do 16:00 hodin s pauzou na oběd.

  Cena semináře

  950,- Kč

  Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu baroknitanec(zavináč)seznam.cz do 20. listopadu 2016.  Počet míst je omezen.

  .

 • « Novější | Starší »